Aktualności

Twardzi policjanci i strażacy

Data publikacji 23.05.2022

Na drugim miejscu w klasyfikacji drużynowej uplasował się wykładowca Szkoły Policji, który wystartował w prestiżowym biegu „Formoza Challenge 2022”. Zmagania tym razem odbyły się w Kaliszu.

„Formoza Challenge” to bieg terenowy z przeszkodami, który przygotowują żołnierze elitarnej jednostki specjalnej Wojska Polskiego Formoza, która stacjonuje w Gdyni. Na trasie biegu należy pokonać różnorodne przeszkody, które wymagają znacznej siły fizycznej. Są to między innymi pionowe ściany, zbiorniki wodne, ciasne tunele a także strzelnica oraz zagadki i łamigłówki. Start w drużynie oznacza, ze wszyscy uczestnicy są za siebie odpowiedzialni i żadna z osób nie może być zostawiona przez pozostałych w myśl zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”.

Reprezentujący Szkołę Policji asp. Maciej Lewandowski, wykładowca Zakładu Ogólnozawodowego zajął drużynowo II. miejsce. W skład słupskiego zespołu weszło dwóch policjantów i dwóch strażaków. Oprócz wykładowcy Szkoły Policji w drużynie wystartował też asp. Adam Karczewski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku oraz strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Słupsku ogn. Krzysztof Bąbel i mł.ogn. Maciej Zduński.

Powrót na górę strony