Aktualności

Zwycięstwa policyjnych biegaczy

Data publikacji 23.10.2023

Pierwsze lokaty wywalczyli reprezentanci Szkoły Policji podczas biegów przełajowych zorganizowanych przez Policję landu Brandenburgia. Start polskich policjantów w tej imprezie to jeden z elementów współpracy Wyższej Szkoły Policji w Oranienburgu i Szkoły Policji w Słupsku.

Jesienny bieg przełajowy został rozegrany na dwóch dystansach 3 i 10 kilometrów. Trasy zostały wyznaczone w kompleksie leśnym nad jeziorem Lehnitz, które znajduję się w pobliżu oranienburskiej szkoły.
Na dłuższym 10-kilometrowym dystansie bezkonkurencyjny okazał się Arkadiusz Połeć (00:32:36), który pokonał wszystkich biegaczy i wywalczył pierwsze miejsce. Nad kolejnym biegaczem na mecie nasz reprezentant uzyskał przewagę 1 minuty i 17 sekund.
Na dystansie tym wystartował również kolejny z naszych policjantów - st.sierż. Robert Siudowski (00:48:14), który w klasyfikacji generalnej uplasował się na 41. pozycji.
W biegu na dystansie 3,5 kilometra bezkonkurencyjny okazał się również reprezentant Szkoły Policji - post. Arkadiusz Maruszewski (00:11:08).

W ramach polsko-niemieckiej współpracy policyjnych szkół, już w przyszłym miesiącu biegacze z Oranienburga odwiedzą swoich polskich kolegów, by wspólnie wystartować w - organizowanym w Słupsku - Biegu Niepodległości, który już tradycyjnie wystartuje 11. listopada o godzinie 11:11.