Techniczne środki wzmocnienia

Data publikacji 26.10.2023

Kolejna grupa policjantów zakończyła zajęcia na specjalistycznym kursie instruktorów technicznych środków wzmocnienia. Szkoła Policji Słupsku jest jedną z dwóch placówek w kraju, która prowadzi większość tego typu szkoleń dla polskich policjantów.

Najbardziej charakterystyczne środki wzmocnienia wykorzystywane przez polską Policję to: armatki wodne, ręczne granatniki zespolone oraz ręczne i automatyczne wyrzutnie granatów łzawiących. Program kursu ma na celu teoretyczne i praktyczne przygotowanie policjanta do wykonywania czynności w służbie prewencyjnej: obsługi i konserwacji technicznych środków wzmocnienia znajdujących się na wyposażeniu oddziałów prewencji Policji oraz samodzielnego prowadzenia zajęć dydaktycznych z policjantami pełniącymi służbę z wykorzystaniem technicznych środków wzmocnienia.

Sam program szkolenia instruktorów został opracowany w 2007 roku w słupskiej Szkole Policji. Od zakończenia II wojny światowej do roku 2007 szkolenia z tego zakresu prowadzone były przy współudziale specjalistów wojskowych. Ponieważ charakter zdarzeń, w których wykorzystywane są techniczne środki wzmocnienia zmienił się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, zaistniała potrzeba opracowania nowego programu szkolenia instruktorów tej specjalności.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 17.85 MB)