Podczas praktyk pamiętają o bezdomnych

Data publikacji 16.01.2024

Ujawnianie sprawców wykroczeń, pomaganie mieszkańcom, w tym pomoc osobom bezdomnym podczas mrozów - to tylko część zadań, jakie realizują młodzi policjanci ze Szkoły Policji w Słupsku podczas pierwszych służb w miastach Pomorza Środkowego. Dzięki praktykom słuchaczy jednostki mogą wystawić do służby więcej patroli.

Policyjne patrole wzmocnione przez słuchaczy ze słupskiej Szkoły Policji spotkać można teraz między innymi w Koszalinie i w Słupsku. Wśród podejmowanych przez młodych policjantów interwencji są między innymi ujawnienia sprawców wykroczeń i udzielanie różnego rodzaju pomocy.

Widok większej liczby patroli pieszych, które obecne są na ulicach miast wpływa prewencyjnie na potencjalnych sprawców równego rodzaju przestępstw i wykroczeń. Mieszkańcy natomiast z życzliwością odnoszą się młodych policjantów, przy okazji zwracając uwagę na drobne, ale uciążliwe wykroczenia, które mają miejsce w ich najbliższym otoczeniu - spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, zaśmiecanie oraz inne wykroczenia.
Słuchacze wraz z policjantami jednostek terenowych pojawiają się też w miejscach, gdzie gromadzi się młodzież, a także w rejonach pustostanów i garaży.

W związku ze spadkiem temperatur słuchacze brali udział w działaniach przygotowanych przez dzielnicowych z koszalińskich komisariatów. W ramach zleconych im zadań, pełnili służbę w rejonach ogrodów działkowych. Sprawdzali również miejsca przebywania osób bezdomnych. Zastanym osobom bez dachu nad głową oferowali pomoc w postaci tymczasowych miejsc noclegowych, pomocy medycznej, ciepłych posiłków oraz zabiegów higienicznych.
Warto również dodać, że służby pełnione przez słuchaczy nie ograniczają się tylko do ulicznych patroli. Również podczas przejazdu pociągami do Koszalina oraz na dworcach kolejowych młodzi policjanci wypełniają pełnią już swoje zadania w ramach praktyk.

Dla słuchaczy, którzy wkrótce opuszczą mury słupskiej Szkoły Policji, pierwsze służby w terenie, to potężny zastrzyk wiedzy i możliwość przyjrzenia się pracy starszych kolegów.
Dzięki takim praktykom po ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego i powrocie do macierzystych jednostek, nowi policjanci będą bardziej doświadczeni i przeszkoleni. Organizacja służb w miastach daje szerokie spektrum doświadczeń, związane z różnorodnością podejmowanych interwencji.