Zatrzymał pijanego kierowcę

W czasie wolnym od służby policjant naszej Szkoły zatrzymał pijanego kierowcę. Dodatkowo sprawca chciał oddalić się z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło na jednym z dużych parkingów w rejonie ulicy Grunwaldzkiej. W tył samochodu, którym kierował kom. Szymon Dąbrowski uderzył inny pojazd. Gdy policjant wyszedł i podszedł do kierowcy, wyczuł od niego podczas rozmowy woń alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kom. Dąbrowski zadzwonił na numer 112 a w tym czasie sprawca zdarzenia próbował odjechać swoim samochodem. Policjant wyciągnął kluczyki ze stacyjki a mężczyzna wysiadł z pojazdu i próbował pieszo oddalić się z parkingu, był przy tym bardzo agresywny.
W takiej sytuacji funkcjonariusz użył siły fizycznej i zastosował chwyt obezwładniający a następnie doprowadził sprawcę do jego pojazdu i tam oczekiwali na przybycie patrolu policji. Po przyjeździe radiowozu, podczas kontroli trzeźwości sprawca w wydychanym powietrzu miał prawie dwa promile alkoholu.

Dzięki zdecydowanej postawie naszego policjanta nietrzeźwy kierujący został wyeliminowany z dalszego poruszania się pojazdem, którym mógł wyrządzić innym użytkownikom ruchu drogowego wielką krzywdę.