Kolejny raz zagraliśmy z Orkiestrą

Data publikacji 29.01.2024

Szkoła Policji już kolejny raz wzięła udział w słupskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od ponad 20 lat w Słupsku wolontariusze kwestują razem z młodymi policjantami, którzy czuwają nad ich bezpieczeństwem - to pomysł, który zrodził się w naszej Szkole i jest teraz realizowany w wielu ośrodkach.

Od wielu lat chętni słuchacze mają możliwość wspólnego wyjścia z kwestująca młodzieżą na ulice Słupska. Każdego roku chęć udziału w lokalnym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zgłasza taka liczba słuchaczy, że trafiają oni do każdej grupy zbierającej pieniądze. Podczas tegorocznej edycji było ich 80 na łączną liczbę 220 kwestujących. Taka liczba pozwoliła na obecność przynajmniej jednego młodego policjanta w każdej grupie kwestarzy. Często młodzi ludzie byli zaskoczeni, że jedna z osób idących z nimi w grupie to policjant. Wielu wypadkach bowiem nie było prawie żadnej różnicy wiekowej między nimi.
Przed wyjściem na ulice wszyscy uczestniczyli jeszcze w krótkim instruktażu poświęconym bezpieczeństwu kwestujących podczas ulicznej zbiórki.

Ciekawostką jest fakt, że to właśnie w słupskiej Szkole Policji, pod koniec 2002 roku powstał pomysł stworzenia możliwości wspólnego kwestowania słuchaczy i wolontariuszy. Słupska kwesta jest od lat najbezpieczniejszą kwestą w Polsce, ponieważ w każdej grupie kwestarzy jest przynajmniej jeden policjant w cywilnym ubraniu. Pomysł ten jest teraz realizowany w wielu lokalnych sztabach WOŚP.

Podczas tegorocznego finału wspólnie ze słuchaczami nad bezpieczeństwem wolontariuszy czuwali przedstawiciele kadry Szkoły Policji: nadkom. Marcin Milde, sierż.szt. Ewa Szczepaniak, sierż.szt. Michał Kołkowski oraz sierż.szt. Robert Siudowski.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.93 MB)