Z dziećmi i młodzieżą o Policji

Data publikacji 13.02.2024

Jakie wymagania trzeba spełnić i co tak właściwe dzieje się w policyjnej szkole ? - te i podobne pytania zadawały dzieci i młodzież z gminy Chojnice podczas spotkania z wykładowczyniami słupskiej Szkoły Policji. Młodzi ludzie przyjechali na Pomorze Środkowe w ramach odbywającego się w ubiegłym tygodniu feryjnego zimowiska.

Licząca 45 osób grupa dzieci i młodzieży - w wieku od 8 do 15 lat - spotkała się z policjantkami Szkoły Policji w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Redzikowie, gdzie odbywało się zimowisko. W trakcie spotkania asp. Edyta Żuk i st.sierż. Ewa Szczepaniak omówiły szeroko pojęte zasady bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku zimowego, w tym między innymi zachowanie wobec agresywnego psa bez kagańca. Policjantki omawiały również wybrane cyberzagrożenia, na które narażeni są użytkownicy telefonów komórkowych korzystający z określonych portali i komunikatorów.

Podczas spotkania policjantki przypomniały również podstawowe zachowania w przypadku, gdy dzieci i młodzież będą świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie.
Tradycyjnie już dużym zainteresowaniem cieszyły się elementy wyposażenia służbowego policjanta a także policyjny radiowóz. Starszym uczestnikom zimowiska policjantki przybliżyły także warunki, jakie trzeba spełnić, aby zostać policjantem.