Pierwsze służby młodych policjantów

Data publikacji 20.02.2024

Trwają praktyki słuchaczy słupskiej Szkoły Policji na ulicach miast Pomorza. Młodych policjantów można spotkać między innymi w Koszalinie, Lęborku i w Słupsku. W trakcie tej edycji praktyk słuchacze pełnią służby również w godzinach wieczornych oraz w kursujących po Pomorzu pociągach.

Praktyki młodych policjantów odbywają się pod koniec szkolenia zawodowego podstawowego. Słuchacze dysponują już wtedy niezbędną wiedzą teoretyczną i umiejętnościami, które można zweryfikować podczas normalnej służby. Zajęcia praktyczne to pełnienie służby głównie w patrolach pieszych. Dowódcą każdego z takich patroli jest policjant z jednostki terenowej, który zna specyfikę terenu i w odpowiedni sposób potrafi ukierunkować działania młodych funkcjonariuszy.

Każda służba słuchaczy rozpoczyna się odprawą komisariacie, podczas której patrole otrzymują zadania do realizacji podczas służby. Po jej zakończeniu spotykają się ponownie w sali odpraw, by omówić podjęte interwencje i działania. Fachowa wiedza teoretyczna jest słuchaczom niezbędna, ale dopiero praktyka w terenie daje możliwość nauki czynności, które później podejmować będą w trakcie swoich codziennych służb patrolowych.