"Pomagamy i chronimy" również seniorów

Data publikacji 01.03.2024

Seniorki z gminy Redzikowo odwiedziły w piątek Szkołę Policji aby dowiedzieć się jak nie stać się ofiarą cyberoszustów a także przypomnieć sobie podstawy udzielania pierwszej pomocy. Znajomość takich zagadnień, również wśród osób w wieku senioralnym, zdecydowanie podnosi poziom naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Członkinie Klubu Senior+ z Siemianic uczestniczyły w specjalnie dla nich przygotowanych ćwiczeniach praktycznych z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Podczas zajęć przećwiczono między innymi postępowanie w przypadku zadławień u dorosłych i niemowlaków a także prowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej.
Na kolejnych zajęciach seniorki poznały najczęstsze próby cyberoszustw stosowane wobec osób starszych. Mowa była też o bezpieczeństwie zakupów internetowych oraz próbach wyłudzeń danych za pomocą esemesów informujących o drobnej niedopłacie za dostarczenie przesyłki lub zamówiony towar.

Klub Senior+ z Siemianic zrzesza aktywne seniorki, które uczestniczą w różnego rodzaju zajęciach mających charakter poznawczy, aktywizujący i integracyjny. W ramach działań Klubu organizowane sa spotkania i konsultacje z przedstawicielami instytucji, które z swoich działaniach zajmują się także osobami w wieku senioralnym.
Zdobyte w słupskiej Szkole Policji umiejętności i wiedza przyczynią się nie tylko do popraw bezpieczeństwa samych uczestniczek, ale także osób z ich rodzin i najbliższego otoczenia, ponieważ wszystkie uczestniczki zgodnie zadeklarowały, że podzielą się nowymi doświadczeniami ze swoimi najbliższymi.