Testy prawie jak w Szkole Policji

Data publikacji 07.03.2024

Pod okiem policyjnych wykładowców uczniowie klas o profilu policyjnym Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku uczestniczyli w Turnieju Wiedzy Prawno-Prewencyjnej. Zakres wiedzy zbliżony był do testów, które podczas szkolenia zawodowego podstawowego rozwiązują młodzi policjanci.

Turniej składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie musieli wykazać się wiedzą z podstaw prawa oraz prewencji. W drugiej natomiast każdy uczeń otrzymywał dokumentację służbową, w której musiał wskazać braki formalne. Karty do zaznaczania odpowiedzi, były takie same, jak te, które otrzymują podczas testów słuchacze słupskiej Szkoły Policji.
Organizacja takich przedsięwzięć - oprócz sprawdzenia wiedzy - pozwala także uczniom zobaczyć, jak kształcą się policjanci i w jaki sposób oceniana jest ich wiedza.

Opiekunem klas policyjnych w Zespole Szkół Informatycznych jest podinsp. w st.spocz. Arkadiusz Herman, długoletni wykładowca Szkoły Policji, specjalizujący się w zagadnieniach interwencji policyjnych. Klasy pod jego kierunkiem zdobywają czołowe miejsca w ogólnopolskich turniejach klas policyjnych.

Przypomnijmy również, że za ukończenie liceum ogólnokształcącego lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania Policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania, w procesie doborowym kandydat do policji otrzymuje dwa dodatkowe punkty.