Policyjna krew dla potrzebujących

Data publikacji 08.03.2024

Przez kilka godzin oddawali krew słuchacze słupskiej Szkoły Policji w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. W tym roku, każdego miesiąca odbywają się dwa takie zorganizowane wyjścia dla chętnych donatorów.

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi  PCK przygotował w czwartek po południu zbiorowe wyjście kilkudziesięciu policjantów, którzy chcieli podzielić się własną krwią z innymi potrzebującymi osobami.
Przed oddaniem krwi każdy słuchacz musiał wypełnić formularze a następnie przejść przez badanie lekarskie. Większość słuchaczek i słuchaczy standardowo oddawała po 450 ml krwi pełnej.

Łącznie podczas czwartkowego wyjścia zakwalifikowanych przez lekarza do oddania krwi 27 policjantów oddało łącznie 11,924 litra krwi pełnej. Policjanci otrzymali także ponad 100 czekolad, które po zebraniu większej liczby zostaną przekazane rodzinnym domom dziecka w Słupsku i Ustce. Akcję koordynowali członkowie Klubu HDK PCK przy Szkole Policji. Kolejna akcja zbiorowego oddania krwi planowana jest na czwartek, 21. marca.