Z radiowozem do przedszkola

Data publikacji 11.03.2024

Co robi policjant i jakie posiada przy sobie wyposażenie - takie miedzy innymi pytania zadawały przedszkolaki z jednego ze słupskich przedszkoli, do którego zawitali w miniony piątek przedstawiciele Szkoły Policji.

Z policyjną służbą mogły zapoznać się przedszkolaki ze słupskiego integracyjnego przedszkola miejskiego „Zamek skarbów”. Dzieci mogły zasiąść w radiowozie, włączyć sygnały świetlne a także wydawać polecenia przez megafon zainstalowany w radiowozie. Przedszkolaki bawiły się również kajdankami i policyjną tonfą.

Drugą częścią wizyty przedstawicieli Szkoły Policji były krótkie zajęcia w grupach. Asp. Edyta Żuk z Zakładu Ogólnozawodowego w formie zabawy przedstawiała dzieciom zasady poruszania się po drodze o znaczenie kolorów sygnalizacji świetlnej. Mówiła także przedszkolakom, jak ważne są elementy odblaskowe noszone na ubraniu. Dzieci w formie zabawy same prezentowały jak należy zachować się przed wejściem na przejście dla pieszych.

Wizyty tego rodzaju pomagają utrwalić w świadomości najmłodszych, że policjant jest osobą, do której można zawsze zwrócić się z prośbą o pomoc w sytuacji zagrożenia. Jeśli na przykład dziecko podczas spaceru straci z oczu rodziców a w pobliżu będzie stał radiowóz lub będą przechodzić policjanci, bez obaw podjedzie do nich i poprosi u udzielenie wsparcia.