Ogólnopolskie przedsięwzięcia w słupskiej Szkole Policji

Data publikacji 14.03.2024

Słupska Szkoła Policji będzie w tym roku gospodarzem kilku centralnych przedsięwzięć Policji. Jedno z cyklicznych wydarzeń, które realizowane jest od kilkudziesięciu lat to wrześniowy, XXVIII. finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych "Patrol Roku".

Po pandemicznej przerwie powracamy do organizacji Ogólnopolskich Zawodów dla Policjantów Oddziałów Prewencji oraz Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji, w których udział biorą plutony policjantów ze wszystkich garnizonów w Polsce. W tym roku odbędzie się czwarta edycja tej imprezy, która - przypomnijmy - organizowana jest co dwa lata. Turniej ten jest również okazją do spotkania i wymiany doświadczeń pomiędzy policjantami z różnych części Polski, którzy na skutek specyfiki swojej służby nie często mają szansę na spotkanie w tak szerokim gronie.

Sztandarową imprezą jest coroczny Finał Turnieju Par Patrolowych „Patrol roku”, który - po wcześniejszych eliminacjach - gromadzi w słupskiej Szkole najlepsze patrole prewencji z każdego garnizonu. W tym roku odbędzie się już XXVIII. edycja tej rywalizacji.

Zawodami, które także wrosły już na stałe do corocznego kalendarza wydarzeń Szkoły Policji są również Międzynarodowe Zawody Strzeleckie Szkół i Ośrodków Szkolenia Służb Mundurowych. Udział w tych mistrzostwach biorą także policjanci z Niemiec, Litwy i Chorwacji. Jesienią zorganizujemy już XII. edycję tych mistrzostw.

Ostatnią ogólnopolską imprezą organizowaną w Słupsku są Mistrzostwa Policyjnych Ratowników w udzielaniu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. W tym roku IX .edycja mistrzostw - poprzedzona eliminacjami wojewódzkimi - odbędzie się na początku czerwca.

Harmonogram imprez wraz z dokładnymi datami.

Mistrzostwa ratowników KPP  5-7 czerwca
Finał Turnieju Par Patrolowych  11-13 września