Emocje przy stołach

Data publikacji 15.03.2024

Emocje i sportowy doping towarzyszyły rozgrywkom tenisa stołowego, które odbyły się w słupskiej Szkole Policji. Przy stołach stanęli naprzeciw siebie reprezentanci poszczególnych kompanii oraz przedstawiciele kadry.

Coroczne Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym rozgrywane są od kilkunastu lat. To nie tylko rywalizacja sportowa, ale także możliwość spędzenia w ciekawy sposób czasu wolnego. Łącznie przy niebieskich stołach bój stoczyło ponad 70 zawodników. Choć reprezentacja Szkoły nie była liczna, to jednak wykazywała się wyjątkową motywacją i duchem sportowej rywalizacji. Kadrę reprezentował asp. Jacek Moskal z Zakładu Interwencji Policyjnych oraz mł.asp. Jakub Żychliński z Wydziału Teleinformatyki.

Zdaniem wykładowców Zakładu Interwencji Policyjnych, którzy przygotowali rozgrywki, poziom gry był wysoki za sprawą słuchaczy, którzy w przeszłości trenowali amatorsko i wyczynowo tenis stołowy. Wśród młodych policjantów był również trener tenisa stołowego. Ostateczne wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:

Panie
1. miejsce  post. Paulina Szczepańska  OPP Gdańsk
2. miejsce  post. Anna Kierońska  KPP Pleszew
3. miejsce  post. Wiktoria Tomczak  KMP Włocławek
Panowie
1. miejsce  post. Igor Chojnacki  KPP Ostróda
2. miejsce  post. Bartłomiej Woźniewski  KPP Gryfino
3. miejsce  post. Grzegorz Mieczkowski  SPPP Ostrołęka

W kolejnych mistrzostwach, które rozegrane zostaną w dniach 20-21 marca, słuchacze rywalizować będą w halowej piłce nożnej.  Na czerwiec natomiast planowane są wstępnie kolejne mistrzostwa Strongmanów.