Strzelecka rywalizacja

Data publikacji 20.03.2024

Reprezentacje słuchaczy z poszczególnych kompanii wzięły udział w zawodach strzeleckich, które rozegrano w obiektach strzeleckich słupskiej Szkoły Policji. Była to już XVII. edycja tej rywalizacji, którą przygotowali wykładowcy Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego.

Udział w zawodach wzięły reprezentacje słuchaczy szkolenia zawodowego podstawowego oraz dwóch kursów specjalistycznych: Instruktorów strzelań policyjnych (ISP) oraz Instruktorów taktyki i technik interwencji (TiTS).
W pierwszej części konkurencji, jeszcze przed sygnałem sędziego, każdy z zawodników ładował po 7 sztuk amunicji do każdego z dwóch magazynków. Po gwizdku sędziego, który rozpoczynał konkurencję, zawodnicy oddawali 14 strzałów do tarczy TS-2 a następnie, po doładowaniu magazynka, kolejne 7 ocenianych strzałów do umieszczonej obok tarczy TS-9.
Całość konkurencji trwała 2 minuty. Strzały oddawane były w postawie stojącej z pistoletu P-83 i amunicją 9x18 Makarov.

Po podsumowaniu wszystkich rezultatów przez sędziego głównego kom. Marcina Szczota, najlepszych sześć wyników w klasyfikacji indywidualnej i trzy rezultaty w klasyfikacji drużynowej XVII. Mistrzostw Szkoły Policji w Słupsku w Strzelaniu przedstawiają się następująco:

KLASYFIKACJA GENERALNA
1. miejsce post. Łukasz Hamulczyk  Kompania I., pluton 1  KPP Gryfice
2. miejsce post. Artur Dampc  Kompania II., pluton 5  KPP Puck
3. miejsce funkcjonariusz  Kurs ISP  CPKP „BOA” Warszawa
4. miejsce st. sierż. Mateusz Chorążyk  Kurs ISP  SPPP Gorzów Wlkp.
5. miejsce post. Sebastian Ciopiński  Kompania II., pluton 4  KMP Kielce
6. miejsce post. Daniel Osiński  Kompania IX., pluton 1  KMP Bydgoszcz.
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
1. miejsce  Kurs ISP