Porozumienie o współpracy

Data publikacji 04.04.2024

Współpraca, głównie w obszarach działań szkoleniowych, to jeden z punktów porozumienia o współpracy podpisanego pomiędzy Komendantem Szkoły Policji i Wójtem Gminy Damnica. We wspólnych zajęciach udział brać będą między innymi policyjni wykładowcy, urzędnicy, nauczyciele i uczniowie ze szkół na terenie gminy.

Podpis pod dokumentem złożył Komendant Szkoły insp. Piotr Cekała oraz wójt Gminy Damnica Andrzej Kordylas. Efektami podpisanego porozumienia będą między innymi zajęcia szkoleniowe podnoszące wiedzę i umiejętności pracowników Urzędu Gminy istotne przy wykonywaniu obowiązków służbowych.
Możliwa będzie też organizacja zajęć dla nauczycieli i uczniów w zakresie ochrony przed cyberprzestępczością, przemocą rówieśniczą i różnego rodzaju uzależnieniami; będzie to również okazja do promowania wśród młodzieży zawodu policjanta.
Przedstawiciele Urzędu Gminy dzielić się będą natomiast z wykładowcami Szkoły swoją wiedzą i doświadczeniami w zakresie działań jakie Urząd Gminy podejmuje wspólnie z Policją.