Koniec nauki, czas do służby

Data publikacji 30.04.2024

Stu czterdziestu kolejnych absolwentów szkolenia zawodowego podstawowego opuściło we wtorek mury Szkoły Policji w Słupsku. Po siedmiu miesiącach intensywnej nauki i ćwiczeń mogą teraz rozpocząć samodzielną służbę w swoich jednostkach.

Po raz pierwszy mundury policyjne nasi absolwenci założyli na początku października  ubiegłego roku. Po intensywnej nauce  (1147 godzin dydaktycznych) są teraz przygotowani do pełnienia służby w pionie prewencji na podstawowych stanowiskach wykonawczych.

Ostatnim, najważniejszym sprawdzianem ich wiedzy był wtorkowy poranny test, który decydował o ukończeniu szkolenia zawodowego podstawowego. Po zakończeniu tego sprawdzianu, kilka godzin później Komendant Szkoły insp. Piotr Cekała wręczył absolwentom świadectwa, które są przepustką do dalszej policyjnej służby. W tej edycji szkolenia kilkoro policjantów otrzymało świadectwa z czerwonym paskiem:

• post. Alicja Chrzanowska - Komenda Miejska Policji w Olsztynie
  • post. Zuzanna Walkowiak - Komenda Powiatowa Policji w Nowym Tomyślu
  • nadkom. Andrzej Buchalski - Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie
  • post. Daniel Dobrudzki -  Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie
  • post. Maksymilian Kubiak - Komenda Powiatowa Policji w Chodzieży
  • post. Michał Sieradzki – Oddział Prewencji Policji w Bydgoszczy, oddział we Włocławku

Komendant Szkoły w uznaniu bardzo dobrych wyników wręczył im świadectwa jako pierwszym i dodatkowo uhonorował ich „absolwentkami” Szkoły Policji. Po wręczeniu wszystkich świadectw uhonorowani zostali również zwycięzcy kolejnej edycji Turnieju Prewencji i Ruchu Drogowego:

1. miejsce - post. Mirosław Koteras, Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie
2. miejsce - post. Dariusz Strawczyński, Komenda Miejska Policji w Lesznie
3. miejsce - post. Szymon Marona, Komenda Powiatowa Policji w Ostródzie

Uroczystość wręczenia dokumentów odbyła się dwukrotnie; słuchacze i słuchaczki Kompanii IV otrzymali je w auli Szkoły a słuchacze Kompanii XII - w ośrodku w Mielnie. W zakończeniu szkolenia zawodowego podstawowego w Mielnie udział wziął też Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczenie insp. Robert Sielski oraz Przewodniczący zachodniopomorskiego Niezależnego Związku Zawodowego Policjantów asp.szt, Marian Boguszyński.

Zgodnie z rozkazem Komendanta Szkoły policjanci - z dniem 30. kwietnia - zostali wyłączeni ze stanu słuchaczy, a na 1. maja wyznaczony mają termin rozpoczęcia służby w swoich jednostkach macierzystych.

Zakończenie szkolenia i wręczenie świadectw - ośrodek w Mielnie-Unieściu

Zakończenie szkolenia i wręczenie świadectw - aula Szkoły Policji w Słupsku