Słuchacze ze Słupska na ulicach Trójmiasta

imageSwoje pierwsze, prawie samodzielne służby, odbywają na terenie Trójmiasta słuchacze słupskiej Szkoły Policji. Dla policjantów z komisariatów w Gdyni i Gdańsku to istotne wsparcie przy wystawianiu do codziennej służby patroli pieszych.

W ramach praktyk słuchacze pełnią służby w patrolach pieszych pod okiem starszych kolegów. Służby takie odbywają się na terenie Gdańska i Gdyni. Młodzi policjanci po raz pierwszy uczestniczą w podejmowaniu niektórych czynności służbowych wobec osób naruszających przepisy prawa, tym także w przypadkach interwencji wobec obcokrajowców. Dało to słuchaczom naszej Szkoły dodatkowe doświadczenia dotyczące postępowania z cudzoziemcami.

Dodatkowe patrole słuchaczy, które pojawiają się na ulicach Trójmiasta spotkają się z przychylnym przyjęciem społeczności lokalnych. Niektórzy przechodnie rozmowie policjantami, podkreślają, że od dłuższego czasu po raz pierwszy widzą w swojej okolicy pieszy patrol policjantów.
Praktyki te mają także wymierny charakter prewencyjny. Komendant jednego z komisariatów podkreśla, że dzięki możliwości wystawienia większej liczby patroli do służby maleje liczba odnotowywanych drobnych zdarzeń, które są najbardziej uciążliwe dla mieszkańców.

Młodzi policjanci po raz pierwszy w swojej policyjnej karierze asystują przy nakładaniu mandatów, pouczają osoby, a także zdobywają informacje o charakterze kryminalnym. W sumie w praktykach na terenie Gdańska i Gdyni weźmie udział ponad 100 słuchaczy słupskiej Szkoły Policji.

(19.6.2013)