Nowe ekspozycje w Izbie Tradycji i Historii Szkoły

image O nowe ekspozycje wzbogaciła się Izba Tradycji i Historii Szkoły. Zwiedzający mogą zobaczyć galerię szkolnych plakatów, a także poszerzone ekspozycje historyczne. Izba dostępna jest również dla mieszkańców i turystów.

Nowe ekspozycje wypełniły salę zachodnią, w której dotychczas znajdowała się kolekcja policyjnych czapek z różnych stron świata, przeniesiona teraz na ekspozycję w głównym budynku dydaktycznym.
W sali zachodniej prezentowane są teraz plakaty, które towarzyszyły różnym imprezom odbywającym się w Szkole Policji. Były to między innymi seminaria międzynarodowe, imprezy kulturalne i wydarzenia sportowe. Autorem plakatów jest pracujący w naszej Szkole grafik Marcin Jedynak.
W tej samej sali pojawiły się również gabloty z pozycjami książkowymi i albumowymi prezentujące historię słupskiej Szkoły Policji od momentu jej powołanie w czerwcu 1945 roku po dzień dzisiejszy. Zgromadzono tam również gadżety związane z naszą placówką.

W sali poświęconej tragicznym losom polskich policjantów pojawiły się dodatkowe eksponaty prezentujące los policjantów II Rzeczypospolitej, wywiezionych i straconych w Rosji Radzieckiej. Ekspozycja prezentująca pierwsze lata funkcjonowania Centrum Wyszkolenia Milicji Obywatelskiej w Słupsku wzbogacona została o kolejną tablicę opisującą tamten okres. W tej samej sali można również zobaczyć elementy umundurowania przekazane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Służby Celnej. Są tam również wystawione mundury policjantów Policji Cypru, Pakistanu, Niemiec i Turcji.

Izbę Tradycji i Historii Szkoły Policji w Słupsku mogą zwiedzać również mieszkańcy i turyści w grupach przynajmniej kilkuosobowych. W sprawie zwiedzania prosimy o wcześniejszy kontakt z sekretariatem Wydziału Organizacji i Dowodzenia pod numerem 598 417 441 lub bezpośrednio z opiekunem Izby panią Agnieszką Fryza pod numerem 598 417 339.

(26.9.2012)