Strzelanie długodystansowe

image W przyszłym tygodniu rozpoczynają się II Mistrzostwa Polski Policji w Strzelaniu Długodystansowym. Zawody te zostały wpisane do krajowego kalendarza imprez organizowanych przez polską Policję, a ich organizatorem jest Szkoła Policji w Słupsku.

W Policji posługiwanie się bronią palną jest umiejętnością raczej rzadko stosowaną, aczkolwiek niezbędną do osiągnięcia niektórych czynności określonych prawem (np. zatrzymanie osoby). Musi polegać na wywołaniu jak najmniejszej dotkliwych skutków dla osób, wobec których broń palną użyto. Szkolenie posługiwania się bronią palną w Policji ma zupełnie inny charakter niż szkolenie wojskowe – nadrzędnym celem szkolenia strzeleckiego w wojsku jest fizyczna eliminacja przeciwnika. Dotyczy to także strzelania na dłuższe dystanse z wykorzystaniem broni wyposażonej w celowniki optyczne oraz urządzenia pomocnicze.

Rzeczywistą miarą przygotowania do wykonywania tych niezwykle trudnych umiejętności w służbie są zawody sportowe. To także szansa na ciągłe podnoszenie własnych kwalifikacji. Szkoła Policji w Słupsku po raz drugi organizuje Mistrzostwa Policji w Strzelaniu Długodystansowym. Zawody odbędą się w dniach 20–21 czerwca na poligonie Marynarki Wojennej w Strzepczu oraz w Szkole Policji w Słupsku.
Poza drużynami z jednostek organizacyjnych Policji chęć startu w zawodach wyrazili reprezentanci oddziałów specjalnych Żandarmerii Wojskowej, Straży Granicznej oraz innych formacji porządku publicznego. Honorowy patronat nad imprezą objęli, między innymi, dowódca Marynarki Wojennej adm. floty Tomasz Mathea oraz starosta słupski Sławomir Ziemianowicz.

Wszystkich strzelców długodystansowych z Policji zapraszamy do wzięcia udziału w zawodach.

II Mistrzostwa Polski Policji w Strzelaniu Długodystansowym
odbędą się w dniach 20-21 czerwca
na poligonie Marynarki Wojennej w Strzepczu.

REGULAMIN (.pdf)

(aktualizacja: 12.6.2013)