Tajniki traseologii - zakończenie konferencji

image Eksperci z policyjnych laboratoriów kryminalistycznych obradowali w słupskiej Szkole Policji. W kilkudniowym spotkaniu uczestniczyli pracownicy laboratoriów zajmujący się w swojej pracy traseologią i daktyloskopią.

Spotkanie, które odbywało się w Słupsku to 6 Seminarium Ekspertów Badań Traseologicznych pod honorowym patronatem Komendanta słupskiej Szkoły Policji. Główny temat obrad to „Praktyczne aspekty ewaluacji cech w badaniach traseologicznych”. Seminarium było także okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy poszczególnymi laboratoriami, w jego trakcie mówiono również z funkcjonowaniu systemu AFIS, czyli policyjnej bazy danych gromadzącej odciski palców i dłoni.
W trakcie spotkania odbywały się również zajęcia praktyczne związane z identyfikacją linii papilarnych oraz badaniami traseologicznymi.

Joanna Jędraszek
Centralne Labolatorium Kryminalistyczne Policji