Antyterroryści ćwiczą z wykładowcami

image Przez dwa dni policjanci z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego KWP w Gdańsku prowadzili wraz wykładowcami Szkoły Policji w Słupsku wspólne ćwiczenia taktyczne. Realizacja zajęć była częścią przygotowań do Euro 2012.

W ćwiczeniach oprócz antyterrorystów wzięli udział wykładowcy Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego, Zakładu Interwencji Policyjnych oraz Zakładu Ogólnozawodowego. Zajęcia odbywały się w nieużywanych już obiekcie symulacyjnym „Poczekalnia dworca kolejowego” oraz w pomieszczeniach wykorzystywanych wcześniej przez szkolną pralnię. Duża liczba pomieszczeń, schody oraz wąskie korytarze sprzyjały przeprowadzeniu skomplikowanych założeń.
Scenariusze były na tyle realistyczne, że przewidywały również rannych wśród policjantów. Oczywiście wszystkie obrażenia były tylko symulowane, ale miały za zadanie przeprowadzenie dodatkowych zajęć z ratownictwa taktycznego oraz udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia ratownika.
Inicjatorami przedsięwzięcia byli: zastępca Dowódcy SPAP w Gdańsku podkom. Jarosław Przyjemczak oraz wykładowca Zakładu Interwencji Policyjnych Szkoły Policji w Słupsku podinsp. Tomasz Mikulski.

(20.5.2012)