Aktualności

Jedyny polski policjant w Holandii

image Jako jedyny Polak wystartował w holenderskim supermaratonie. Asp. Tomasz Matusiak Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego uplasował się w pierwszej dziesiątce morderczego biegu na dystansie aż 100 kilometrów.

Zawody rozgrywane były minioną sobotę w holenderskim Winshoten. Na starcie supermaratonu stanęło 80 zawodników z wielu krajów Europy, a wśród nich jedyny Polak, reprezentujący słupską Szkołę Policji. Mimo padającego deszczu zawodnicy nie poddawali się, tym bardziej, że Holendrzy dopingowali ich całymi rodzinami tworząc niepowtarzalną atmosferę na całej trasie, którą tworzyła 10 kilometrowa pętla. Nasz reprezentant zajął 9. miejsce pokonując dystans 100 kilometrów w czasie 8 godzin i 40 minut. Więcej informacji na temat supermaratonu można wysłuchać poniżej

asp.Toamsz Matusiak
wrażenia po supermaratonie
  (pobierz)

Lekkoatleci Szkoły Policji w Słupsku uczestniczą w wielu imprezach lekkoatletycznych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Policyjni biegacze mają na swoim koncie także kilka powołań do kadry narodowej na mistrzostwa Europy i świata.