Turniej Klas Policyjnych - I edycja za nami

image Reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych z klasami o profilu policyjnym wzięły udział w pierwszej edycji „Turnieju Klas Policyjnych”. To nowa impreza, która cylicznie organizowana będzie w słupskiej Szkole Policji.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych, z którymi Szkoła Policji w Słupsku podpisała umowę o współpracy. Zakres tematyczny turnieju obejmował wiedzę z zakresu problematyki policyjnej, a także wiedzy i umiejętności, niezbędnych do należytego przygotowania uczniów do testów policyjnych.

WYNIKI I TURNIEJU KLAS POLICYJNYCH

Każda placówka wystawiła czteroosobową reprezentację. W trakcie rywalizacji rozegrano następujące konkurencje: teoretyczny sprawdzian wiedzy, test umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, test umiejętności strzeleckich i test sprawności fizycznej. Test strzelecki odbywał się na strzelnicy pneumatycznej a test sprawności fizycznej - na torze przeszkód, tym samym, na którym ćwiczą kandydaci ubiegający się o przyjęcie do Policji.

(20.5.2012)