Dzień otwartej Szkoły Policji

Pod hasłem „Sprawni jak policjanci” odbył się kolejny Dzień otwartej Szkoły Policji. Piątkowa edycja zbiegła się w czasie z zakończeniem finału XX Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”.

Dni Otwarte są skierowane do osób, które interesują się Policją, kształceniem młodych policyjnych kadr, a także zwiedzeniem części miasta, którą zajmuje najstarsza w Polsce policyjna Szkoła. W miniony piątek do zwiedzania udostępniona była większość obiektów dydaktycznych. Zwiedzający mogli zapoznać się z warunkami, w jakich policjanci uczą się na co dzień. Można było również zobaczyć nowe pomieszczenia symulacyjne w budynku dydaktycznym jak i nowe pomieszczenia odwzorowujące policyjny komisariat.

Na jednym z boisk wystawiono stoiska pokazowe, na których można było zobaczyć uzbrojenie Policji, sprzęt specjalny i pojazdy. Przy stoisku pierwszej pomocy przedmedycznej na manekinie typu „AMBU” chętni ćwiczyli resuscytację krążeniowo-oddechową, a obok, w punkcie daktyloskopii, policjanci przedstawiali techniki pobierania śladów linii papilarnych. Wielu zwiedzających odwiedziło także Izbę Historii Kryminalistyki.

Na placu apelowym Szkoły odbywały się natomiast cykliczne prezentacje działań Policji, podczas których policjanci przeprowadzili interwencję wobec sprawców przestępstwa. Udzielana była również pomoc poszkodowanemu mężczyźnie, a pododdziały zwarte przeprowadziły działania rozpraszające wobec niebezpiecznego tłumu.

(30.9.2013)