Wizyta gimnazjalistów z Leśnic

image Przez kilka godzin ginazjaliści z Leśnic przyglądali się szkoleniu młodych policjntów w słupskiej Szkole Policji. Uczniowie, którzy wkrótce będą musieli podejmować decyzje w sprawie swojej zawodowej przyszłości, mogli odpowiedzieć sobie na pytanie, czy przyszłości tej nie związać z niebieskim mundurem.

W trakcie wizyty uczniowie mogli zapoznać się z systemem szkolenia policjantów na kursie podstawowym. Program pobytu przewidywał wizytę w wielu obiektach dydaktycznych. Młodzież gościła między innymi w salach wykładowych głównego budynku dydaktycznego, w Izbie Tradycji i Historii Szkoły oraz na jednej z najnowocześniejszych w kraju strzelnic. Z równie dużym zainteresowaniem młodzi ludzie obejrzeli eksponaty zgromadzone w Izbie Historii Kryminalistyki.

Wizyta gimnazajalistów z Leśnic była częścią przybliżania młodym ludziom różnych zawodów, które wybierać będą w przyszłości. Możliwość zobaczenia "od kuchni", w jaki sposób kształcą się policjanci i jak dużą wiedzę muszą zdobyć w przciągu niespełna pół roku, była dla gimnazjalistów bardzo ciekawym doświadczeniem. Do tej pory większość z nich widziała policjantów jedynie podczas pełnienia służby patrolowej w ich miejscowości. Po tej wizycie młodzież zobaczyła, że aby pełnić służbę, policjantowi potrzebna jest nie tylko tężyzna fizyczna, ale i ogromna dawka wiedzy z bardzo różnych dziedzin.

(6.11.2012)