Dzień Flagi - "Orzeł może"

imageW Dniu Flagi, 2 maja, chorągwie z barwami narodowymi powiewają także nad słupską Szkołą Policji. Biało-czerwone barwy zobaczyć można między innymi przy głównej bramie wjazdowej.

Święto pod nazwą Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zostało ustanowione w lutym 2004 roku. Tego dnia organizowane są różne uroczystości i imprezy, których tematyka skupia się wokół biało-czerwonej flagi - symbolu polskich barw narodowych. Dzisiaj także, z inicjatywy kilku ogólnopolskich mediów, w wielu miastach Polski organizowane są dziś happeningi pod wspólnym hasłem „Orzeł może” mającej na celu przekonanie Polaków do okazywania sobie życzliwości, optymizmu i wiary we własne siły.

Z okazji świąt majowych na obiektach słupskiej Szkoły Policji wywieszone są narodowe flagi. Jedna z nich powiewa na najbardziej reprezentacyjnym miejscu – maszcie usytuowanym na wieży głównego budynku dydaktycznego.
Przedstawiciele Szkoły Policji uczestniczyli dziś także w słupskich obchodach Święta Flagi. Punktualnie w południe, w centralnym punkcie miasta - placu Zwycięstwa, przy dźwiękach hymnu narodowego wciągnięto na maszt biało-czerwoną flagę.

(2.5.2013)