Pod patronatem Prezydenta i Ministra

Dziś, w drugim dniu Turnieju Par Patrolowych rozgrywane są konkurencje związane z przeprowadzaniem interwencji policyjnych oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Pierwsze wyniki dzisiejszych zmagań powinny być znane około godziny 14.00.
Policjanci z Białegostoku prowadzą tymczasem po pierwszym dniu zmagań w ramach XX. jubileuszowej edycji Turniejou Par Patrolowych "Patrol Roku". Mistrzostwa policjantów pewewncji odbywają się w Słupsku pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej.
Po dwóch konkurencjach, strzelaniu i technikach obezwładniania osób, prowadzi patrol z Białegostoku, na drugim miejscu plasują się reprezentanci Krakowa, a trzecie miejsce zajmuje kolejny patrol z Białegostoku.

image Pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego rozpoczyna się dziś jubileuszowa XX edycja Turnieju Par Patrolowych Policjantów Prewencji „Patrol Roku”. Dziś policjanci rywalizują ze sobą na strzelnicy oraz na macie w konkurencji technik obezwładniania. Mistrzostwa honorowym patronatem objął również Minister Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

Jubileuszowa, XX edycja Turnieju zostanie rozgrywana jest przez 3 dni. Główną nagrodą jest Puchar Przechodni ufundowany przez Prezydenta Rzeczpospolitej. Ogólnopolskie mistrzostwa policjantów prewencji już tradycyjnie odbywać się będą w słupskiej Szkole Policji. To właśnie w murach Szkoły Policji w Słupsku narodziła się idea stworzenia zawodowej rywalizacji policjantów pionu prewencji. Funkcjonariusze patrolujący ulice polskich miast i miasteczek od wielu lat spotykają się w grodzie nad Słupią, aby zaprezentować swoje zawodowe umiejętności.

W zmaganiach udział biorą po dwa patrole z każdej Komendy Wojewódzkiej Policji oraz z Komendy Stołecznej. Zawody rozgrywane są przez 3 dni. Turniejowe konkurencje to: strzelanie sytuacyjne, techniki obezwładniania osób, interwencje policyjne, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, teoretyczny sprawdzian z wiedzy zawodowej oraz pokonywanie policyjnego toru przeszkód.

Plakat            Regulamin            Lista startowa

24 września, wtorek - w przeddzień zawodów

indywidualny trening dla zainteresowaniach zawodników:
- strzelnica przy ul. Zamiejskiej 30 (oś 1 i 2)
- policyjny tor przeszkód przy głównym budynku dydaktycznym (wzdłuż rzeki Słupia)
odprawa techniczna Zespołu Ekspertów oraz komisji sędziowskich
sala odpraw w Klubie Słuchacza.
odprawa techniczna kierowników reprezentacji
sala nr 45 w głównym budynku dydaktycznym

25 września, środa - dzień pierwszy

uroczyste otwarcie finału zawodów
plac apelowy Szkoły Policji

pokaz strzelania sytuacyjnego
strzelnica przy ul. Zamiejskiej 30, sala nr 25 c
rozpoczęcie konkurencji "Strzelanie sytuacyjne"
strzelnica przy ul. Zamiejskiej 30

Wyniki konkurecji "Strzelanie sytuacyjne"  plik PDF - 88 kb

rozpoczęcie konkurencji "Stosowanie technik obezwładniania osób"
hala sportowa nr 3 (maty 3A i 3B)

Wyniki konkurecji "Stosowanie technik obezwładniania osób"  plik PDF - 24 kb

Wyniki po pierwszym dniu

Tabela wyników:  plik PDF - 23 kb

26 września, czwartek - dzień drugi

rozpoczęcie konkurencji "Przeprowadzanie interwencji policyjnych"
obiekty symulacyjne: "Przyziemie 1" (gł. bud. dyd.) oraz "Pub P-64" (blok "C")
rozpoczęcie konkurencji "Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej"
sala nr 20 oraz obiekt symulacyjny "Przyziemie 2" w głównym budynku dydaktycznym

25 września, piątek - ostatni dzień zawodów

rozpoczęcie konkurencji "Sprawdzian wiedzy zawodowej" - I grupa
sale komputerowe nr 28, 35, 36 w głównym budynku dydaktycznym
ciąg dalszy konkurencji "Sprawdzian wiedzy zawodowej" - II grupa
sale komputerowe nr 28, 35, 36 w głównym budynku dydaktycznym
pokaz pokonywania policyjnego toru przeszkód
tor przeszkód wzdłuż rzeki Słupia, ul. Krakusa
rozpoczęcie konkurencji "Pokonywanie policyjnego toru przeszkód".
uroczyste zakończenie finału XX. edycji Turnieju Par Patrolowych "Patrol roku"
główny plac apelowy Szkoły Policji w Slupsku

image Słupski turniej to jedna z prestiżowych policyjnych imprez, która pozwala ocenić poziom i wskazać dalsze kierunki doskonalenia pracy policjantów. O tym, jaki jest obraz Policji w oczach społeczeństwa w dużej mierze decyduje właśnie praca policjantów prewencji i ich postawa w trakcie podejmowanych działań.
W trakcie policyjnej rywalizacji w słupskiej Szkole Policji odbywa się również coroczna narada Naczelników Wydziałów Prewencji Komend Wojewódzkich i Komendy Stołecznej. W spotkaniu tym uczestniczą również przedstawiciele Komendy Głównej Policji.

Osobom zainteresowanym Turniejem Par Patrolowych polecamy relacje filmowe z poszczególnych konkurencji zrealizowane podczas minionych edycji turnieju. Dla uczestników, a także osób zainteresowanych imprezą, dostępny jest również Regulamin Mistrzostw.

Ostatni dzień turnieju, piątek 27 września, zbiega się z dodatkową atrakcją - Dniem Otwartej Szkoły Policji. Jest to cykliczna impreza, w ramach której mieszkańcy i turyści mogą zwiedzać policyjną uczelnię. Dodatkowo przygotowywane są również pokazy wyszkolenia funkcjonariuszy i prezentacje specjalistycznego policyjnego sprzętu. Wszyscy odwiedzający naszą Szkołę tego dnia będą mogli również obserwować bardzo widowiskową konkurencję turniejową – pokonywanie policyjnego toru przeszkód.
O szczegółach będziemy jeszcze informować na łamach naszego portalu.

(aktualizacja 26.9.2013 - 07:10) Wersja ostateczna 1 dnia zawodów