Policyjna "twierdza szyfrów" w Słupsku

image To jedna z najbezpieczniejszych i zarazem najtrudniej dostępnych sal w polskiej Policji. Sala wykładowa Wydziału Ochrony Informacji Niejawnych spełnia najostrzejsze wymagania w zakresie ochrony informacji niejawnych, w tym tych z klauzulą „ściśle tajne”.

Oddanie do użytku tego rodzaju obiektu szkoleniowego wiązało się ze spełnieniem wielu wyśrubowanych norm i wymagań. Sala wykładowa posiada niezbędne certyfikaty poświadczający najwyższy poziom ochrony danych wrażliwych. Aby dostać się do środka, trzeba przejść przez dwoje, ryglowanych magnetycznie, drzwi i posiadać dodatkowo personalizowaną kartę dostępową, która pozwoli na wejście do kolejnych pomieszczeń.
Poniżej prezentujemy reportaż red. Mateusza Sienkiewicza z Polskiego Radia, który opowiada o nowoczesnej, „bezpiecznej” sali wykładowej słupskiej Szkoły Policji.

"Czwarty wymiar" - fragment audycji
Polskie Radio Program 4 - "Czwórka"
  (pobierz)

(4.11.2013)