Instruktorzy strzelań policyjnych

image Jako jedyna Szkoła Policji w kraju przygotowujemy instruktorów strzelań policyjnych. Kolejna edycja tego specjalistycznego kursu rozpoczęła się dziś przed południem egzaminem wstępnym dla wszystkich uczestników.

Aby przystąpić do szkolenia każdy uczestnik musiał dziś przed południem zdać egzamin wstępny. Wynik pozytywny umożliwiał rozpoczęcie nauki - osiągnęło go 15 z 24 policjantów skierowanych na kurs. W ciągu czterech tygodni szkolenia kursanci zdobywać będą wiedzę teoretyczną i praktyczną na temat prowadzenia zajęć z wyszkolenia strzeleckiego. Zajęcia takie, w ramach obowiązkowego doskonalenia zawodowego, prowadzone są we wszystkich jednostkach Policji. Program tych zajęć zatwierdza corocznie Biuro Kadr i Szkolenia Komendy Głównej Policji.

Szkoła Policji w Słupsku od kilkunastu lat jako jedyna w Polsce przygotowuje policjantów tej specjalności. Zajęcia, w odpowiednio przygotowanych obiektach, prowadzą doświadczeni wykładowcy Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego. Nowoczesne obiekty strzelnicze umożliwiają przeprowadzenie wszystkich strzelań programowych.
Na zakończenie kursanci przystąpią do egzaminu; jest on przeprowadzany dwuetapowo. Składa się z dwóch części: egzaminu wiedzy i egzaminu umiejętności instruktorskich. Egzamin praktyczny polega na zaplanowaniu, zorganizowaniu i przeprowadzeniu szkolenia strzeleckiego z określonego zagadnienia dla grupy policjantów.
Kurs potrwa do 6 czerwca. Po powrocie do swoich jednostek terenowych absolwenci kursu poprowadzą już samodzielnie zajęcia dla swoich koleżanek i kolegów.

(7.5.2013)