Policyjni specjaliści do spraw obronności

imageSpecjalistyczne kursy dla policjantów i pracowników Policji z całego kraju, którzy realizują zadania obronne, realizowane są w słupskiej Szkole Policji. Dziś przed południem rozpoczęła się trzecia z serii szkoleń, które prowadzą przedstawiciele Głównego Sztabu Policji KGP.

Kursy prowadzone w Słupsku mają przygotować policjantów i pracowników cywilnych z jednostek terenowych Policji do wykonywania zadań z zakresu obronności. Główny nacisk położony został na szkolenie przedstawicieli komend rejonowych, miejskich i powiatowych. Jednym z celów jest usystematyzowanie i wykształcenie jednolitych algorytmów postępowania w jednostkach Policji na terenie całego kraju.

Szkolenie tego rodzaju nie jest nowością gdyż kilka edycji zostało już przeprowadzonych na przełomie lat 2007/2008. Jednak dopiero teraz, po raz pierwszy, zdecydowano się na kompleksowe przeszkolenie policjantów z różnych stron kraju.
W dzisiejszym rozpoczęciu kursu uczestniczył kierownik Sekcji Przygotowań Obronnych Głównego Sztabu Policji KGP kom. Sławomir Ignatowski, natomiast osobą oddelegowaną z ramienia Komendy Głównej Policji do prowadzenia zajęć jest asp.sztab. Marek Nadarzewski ekspert Głównego Sztabu Policji.

(pobierz)
kom. Sławomir Ignatowski
Główny Sztab Policji KGP

Łącznie w bieżącym roku zostanie przeszkolonych 96 osób z całej Polski. W rozpoczętej dziś edycji uczestniczą przedstawiciele komend Policji z województwa lubuskiego, kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, śląskiego i wielkopolskiego.

(4.6.2013)