Wykładowcy SP Słupsk na zawodach CBA w Stolicy

image Wykładowcy Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego wystartowali w zawodach strzeleckich organizowanych przez Centralne Biura Antykorupcyjne w Warszawie. II Ogólnopolski Maraton Strzelecki Funkcjonariuszy i Żołnierzy o puchar Szefa CBA odbył się na krytej strzelnicy Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Zawody otworzył Szef Centalnego Biua Antykorupcyjnego Paweł Wojtunik. W rywalizacji udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych - Centralnego Biura Śledczego, Komendy Stołecznej Policji, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Biura Ochrony Rządu, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Cenralnego Biura Antykorupcyjnego, Służby Więziennej, Żandarmerii Wojskowej i Straży Granicznej. Szkołę Policji w Słupsku reprezentował kom. Jacek Banaszkiewicz oraz kom. Artur Czura.

Strzeleckie zmagania to, o charakterze wieloboju, były doskonałym forum wymiany wiedzy, doświadczeń i umiejętności w zakresie organizacji oraz realizacji strzeleckich przedsięwzięć szkoleniowych w poszczególnych służbach. Jednocześnie były jak zawsze doskonałą okazją do doskonalenia umiejętności strzeleckich funkcjonariuszy i żołnierzy. Uczestnicy zawodów brali udział w ośmiu konkurencjach: strzelaninach szybkich i sytuacyjnych.

(21.12.2012)