Słuchacze Szkoły Policji znów w Trójmieście

imagePo raz kolejny grupa ponad 100 słuchaczy słupskiej Szkoły Policji pojawi się na ulicach Trójmiasta. Młodzi policjanci, którzy kończą szkolenie zawodowe podstawowe będą mogli w praktyce zweryfikować zdobytą do tej pory wiedzę. Pod okiem starszych kolegów z trójmiejskich komisariatów patrolować będą oni ulice Gdańska, Sopotu i Gdyni.

Praktyki rozpoczną się w poniedziałek, 11 listopada i potrwają do końca miesiąca. Udział w zajęciach weźmie 140 policjantów, którzy kończą w Słupsku naukę. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć na terenie Szkoły młodzi policjanci będą mogli wykorzystać w warunkach realiów normalnej, codziennej służby i kontaktów z mieszkańcami. Planowanie służb na terenie Trójmiasta daje okazję do uczestnictwa w bardzo szerokim wachlarzu interwencji.

Praktyki mają także wymierny charakter prewencyjny. Dzięki możliwości wystawiania większej liczby patroli do służby maleje ilość odnotowywanych drobnych zdarzeń, które są najbardziej uciążliwe dla mieszkańców.

(5.11.2013)