Wojewoda Pomorski w słupskiej Szkole Policji

imageWojewoda Pomorski Ryszard Stachurski gościł z kilkugodzinną wizytą w naszej Szkole. W trakcie spotkania mowa była między innymi o systemie kształcenia polskiej Policji a także wielu aspektach codziennej służby policjanta.

Pomorski Wojewoda w trakcie swojej wizyty zwiedził obiekty dydaktyczne Szkoły, w tym między innymi sale dydaktyczne, jedną z najnowocześniejszych w kraju strzelnic oraz Izbę Historii Kryminalistyki. Podczas spotkania z komendantem Szkoły insp. Jackiem Gilem mówiono o systemie szkolenia młodych policjantów. Ryszard Stachurski podkreślił, że jako wojewoda odpowiedzialny jest za bezpieczeństwo na terenie całego województwa, stąd między innymi jego wizyta w policyjnej szkole, aby zobaczyć, jak w praktyce wygląda przygotowanie do służby młodych policjantów.
Wojewoda Pomorski kilkakrotnie podkreślił, że jest pod wrażeniem jakości zarządzania słupską Szkołą Policji. W jego opinii policyjna młodzież ma doskonałe warunki do zdobywania niezbędnej wiedzy i umiejętności.

Ryszard Stachurski
wojewoda pomorski