Gaudeamus i konferencja w Szczytnie

image W międzynarodowej konferencji „Nowoczesne Technologie w Bezpieczeństwie i Porządku Publicznym” uczestniczyli przedstawiciele słupskiej Szkoły Policji. Konferencja zbiegła się również z inauguracją roku akademickiego 2012/2013.

W konferencji uczestniczyli, między innymi Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. dr hab. Arkadiusz Letkiewicz, Rektor-Komendant Akademii Obrony Narodowej gen. dyw. dr hab. Bogusław Pacek, Główny Manager Stowarzyszenia Szefów Policji Prewencji Kryminalnej w Anglii Alan McInnes, przedstawiciele BUMAR-u, MORATEX-u i wielu innych firm i instytutów. Placówka szczycieńska mogła się pochwalić kilkoma wdrożonymi projektami, które są na etapie badań i zapewne wkrótce znajdą się na wyposażeniu Policji. Jednym z nich jest koncepcja opancerzonego, ruchomego stanowiska dowodzenia na bazie pojazdu Żubr z AMZ w Kutnie, prezentowana na niedawnych targach w Kielcach.
W trakcie konferencji zademonstrowano także poduszkowiec zbudowany z uwzględnieniem sugestii policyjnych użytkowników.

Udział specjalistów z kraju i zagranicy odpowiedzialnych za bezpieczeństwo oraz przedstawicieli firm związanych z poruszanymi tematami przyczynił się do uzyskania szerokiej i interdyscyplinarnej platformy do wymiany poglądów. Należy tu dodać, że Szkoła Policji w Słupsku także aktywnie uczestniczy w badaniach i procesach opiniodawczych, na przykład w zakresie amunicji do broni gładkolufowej.

imageKonferencja w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie zbiegła się w czasie z inauguracją nowego roku akademickiego. W czasie uroczystości główne kierunki działalności naukowej przedstawił Komendant-Rektor uczelni, insp. dr Piotr Bogdalski dokonując jednocześnie symbolicznej immatrykulacji niektórych spośród 956 nowych studentów.

W swoim przemówieniu Komendant Główny Policji, nadinsp. Marek Działoszyński podkreślił szczególne osiągnięcia szczycieńskiej placówki oraz oczekiwania, jakie stawia cała polska Policja wobec swojej jedynej policyjnej uczelni wyższej. Uroczystości uświetnił swoimi popisami wokalnymi chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Szkołę Policji w Słupsku w trakcie obu wydarzeń reprezentował pełniący obowiązki zastępcy Komendanta Szkoły mł.insp. Leszek Ptach oraz kierownik Zakładu Wyszkolenia Strzeleckiego mł.insp. Zbigniew Zubel.

(4.10.2012)