Słupski Patrol Szkół Mundurowych

imagePierwszy Słupski Patrol Szkół Mundurowych rozegrano w środowe popołudnie i wieczór na terenie śródmieścia Słupska. Udział w imprezie wzięli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, w których funkcjonują klasy policyjne. Patronat nad imprezą objął Komendant Szkoły Policji.

Celem imprezy było promowanie wśród młodzieży postaw ukierunkowanych na dyscyplinę, samodzielność i kreatywność w realizowaniu zadań przygotowujących do przyszłej pracy w służbach mundurowych, w tym między innymi Policji. Udział w zawodach wzięły zespoły trzyosobowe, które uczestniczyły w rywalizacji podzielonej na dwie części.

Po rozpoczęciu imprezy wszyscy zawodnicy rywalizowali ze sobą w teście sprawnościowym, który odbywał się w nowo wybudowanej hali sportowej im. Tadeusza Gwiżdżą, która połączona jest z siedzibą organizatora imprezy – Zespołu Szkół Mechanicznych i Logistycznych. Test sprawnościowy polegała pokonaniu w jak najkrótszym czasie toru przeszkód, którego poszczególne elementy zbliżone były do toru przeszkód, jaki pokonują podczas procedury doborowej kandydaci do służby w Policji.

Po części sportowej każdy zespół wyruszał na ulice Słupska ze specjalną mapą o naniesionymi na niej punktami kontrolnymi. W ramach konkurencji „Patrol w mieście” każdy zespół miał do pokonania 12 kilometrową trasę, na której znajdowały się punkty kontrolne ze specjalnymi lampionami. Każdy patrol musiał dotrzeć do punktów w kolejności, która została określona na mapie. Każdy punkt zawierał określony kod literowy, który należało wraz z czasem dotarcie wpisywać na kartach kontrolnych, które otrzymał każdy patrol.
Słupska Policja aktywnie włączyła się również do organizacji gry terenowej. Punkt kontrolny nr 2 znajdował się przy bramie głównej Szkoły Policji, a punkt nr 6 przy bramie wjazdowej na teren Komendy Miejskiej Policji przy ulicy Sobieskiego.

Uroczyste zakończenie imprezy odbyło się w siedzibie Zespołu Szkół Mechaniczno-Logistycznych przy ulicy Niedziałkowskiego. Nagrodę za pierwsze miejsce, pamiątkową paterę z logo Szkoły Policji, ufundowaną przez Komendanta Szkoły, zdobyła reprezentacja słupskiego „Mechanika”. Nagrodę zwycięzcom wręczył pełniący obowiązki kierownika Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego podinsp. Piotr Sochacki.

(4.12.2013)