Słupska młodzież zainteresowana Policją

image Uczniowie klas drugich i trzecich liceum o profilu policyjnym Zespołu Szkół Informatycznych w Słupsku gościli w Szkole Policji. Była to już kolejna wizyta młodych ludzi, którzy swoją przyszłość chcą związać z policyjną formacją.

Liceum o profilu policyjnym istnieje w Zespole Szkół Informatycznych od czterech lat. Podczas nauki uczniowie zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami z zakresu prawa jak i szeroko rozumianej prewencji. Tegoroczni pierwsi absolwenci klas policyjnych ubiegają się teraz o przyjęcie do służby w formacjach mundurowych, w tym między innymi o przyjęcie do Policji. Wiele osób kontynuuje też naukę na studiach o kierunku „Bezpieczeństwo narodowe”.
Zgodnie z podpisanym porozumieniem pomiędzy Komendantem Szkoły Policji i Dyrektorem Zespołu Szkół Informatycznych uczniowie klas o profilu policyjnym uczestniczą w zajęciach realizowanych na terenie Szkoły.

Podczas pobytu uczniowie brali udział w zajęciach realizowanych przez kom. Sylwię Rodę z Zakładu Ogólnozawodowego, podczas których zostali zapoznani z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Mieli też okazję wziąć udział w działaniach praktycznych z resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach podłączonych do komputera. Każdy z uczestników na podstawie otrzymanych wydruków mógł ocenić skuteczność swoich działań ratunkowych.
Jednym z punktów pobytu był również udział uczniów w zajęciach praktycznych z zakresu przeprowadzania kontroli osobistej. Zaangażowanie uczniów w rolach pozorantów podczas ćwiczeń, spowodowało urealnienie przebiegu zajęć i umożliwiło prawidłowe wyćwiczenie przez słuchaczy Szkoły umiejętności podejmowania tego typu interwencji.

Tradycyjnie na koniec zajęć odbyły się ćwiczenia ze strzelania na strzelnicy pneumatycznej wraz z testem umiejętności strzelniczych. Zajęcia te przeprowadził opiekun klas podinsp. Robert Stefański z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

(14.11.2012)