Policyjne Mikołajki w Szpitalu Wojewódzkim

image Policjanci z mikołajkowymi prezentami odwiedzili w piątek Szpital Wojewódzki w Słupsku. Pluszami i słodycze przyniesione przez słuchaczy i wykładowców słupskiej Szkoły Policji trafiły do przybywających na oddziałach dzieci i młodzieży.

Wszystkie podarki zostały zebrane wśród słuchaczy i kadry Szkoły. Akcja prowadzona jest już od kilku lat dokładnie w Mikołajki, 6 grudnia. Wizyta policjantów była dla małych pacjentów dużym przeżyciem, tym bardziej, że dla dziecka widok policjanta w szpitalu to prawdziwa rzadkość.
Radości nie było końca, a policjanci wyraźnie wzruszeni, mówili, że ciężko słowami opisać radość, jaką daje możliwość obdarowywania innych, a zwłaszcza najmłodszych dzieci, których uśmiech i radość jest najpiękniejszą nagrodą.

- Robimy to z potrzeby serca, gdyż wielu z nas, na czas szkolenia podstawowego w Słupsku, zostawiło w rodzinnych domach dzieci w podobnym wieku, dlatego wzięliśmy udział w tej akcji - podkreślali słuchacze

imageMali pacjenci przynajmniej przez chwilę zapomnieli o tym, że przebywają w szpitalu. Wyrabiają sobie także wizerunek policjanta, który może być przyjacielem i osobą, której można zaufać, a nie jedynie osobą nakładającą mandat. Młode policjantki spotkały się także z nastolatkami przebywającymi w szpitalu, którzy z racji wieku buntują się wobec jakichkolwiek ograniczeń i zakazów.

Mikołajkowe odwiedziny z prezentami to okazja do zdobycia przez modych policjantów dodatkowego doświadczenia, które po zakończeniu kursu podstawowego będą mogli wykorzystać w swoich macierzystych jednostkach, gdy w trakcie służby będą mieli kontakt z dziećmi lub młodzieżą.

(6.12.2013)