XII Jasnogórskie Spotkanie

image Delegacja Szkoły Policji Słupsku uczestniczyła w XII Jasnogórskim Spotkaniu Środowiska Policyjnego. Policjanci ze Słupska wystąpili podczas uroczystości jako asysta honorowa pocztu ze sztandarem Szkoły Policji. W trakcie uroczystości modlono się w intencji poległych w służbie policjantów, a także w intencji Ojczyzny i wszystkich funkcjonariuszy.

Na spotkanie przyjechali przedstawiciele wielu garnizonów Policji z Komendantem Głównym Policji na czele. Uroczystość rozpoczęła się na placu Biegańskiego w Częstochowie, gdzie po pokazach musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Policji z Wrocławia i Warszawy oraz złożeniu wiązanki kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, pododdziały reprezentacyjne i asysty honorowe szykiem marszowym przemieściły się w rejon Pomnika Nieznanego Żołnierza znajdującym się w alei Sienkiewicza
Po odczytaniu apelu pamięci i oddaniu salwy honorowej przez kompanię reprezentacyjną, uczestnicy uroczystości przeszli na Błonia Jasnogórskie, gdzie została odprawiona uroczysta msza święta w intencji środowiska policyjnego. Nabożeństwu przewodniczył delegat Konferencji Episkopatu Polski do spraw duszpasterstwa policyjnego bp Józef Guzek.

Całą uroczystość zakończyła modlitwa przy płaskorzeźbie „Gloria Victis” oraz koncert w sali o. Kordeckiego w wykonaniu Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.
Szkołę Policji w Słupsku podczas uroczystości na Jasnej Górze reprezentowali: podkom. Marcin Milde, asp.sztab. Krzysztof Frankowski, asp. Artur Duszak i asp. Przemysław Kuciński.

(1.10.2013)