Policyjni magazynierzy

image Zakończył się kolejny kurs magazynierów w zakresie gospodarki bronią, amunicją i techniką specjalną. Kursy takiego rodzaju prowadzone są tylko w Szkole Policji w Słupsku, gdzie dokonano rozeznania w zakresie potrzeb, opracowano program oraz wykonano niezbędne pomoce dydaktyczne.

Cechą charakterystyczną naszego szkolenia jest jego całkowite ukierunkowanie na rzeczywiste potrzeby Policji. Wcześniejsze szkolenia w jednostkach wojskowych przygotowywały fachowców pod kątem sprzętu użytkowanego przez żołnierzy, ale wiele rodzajów broni i wyposażenia tego rodzaju nie występuje w Policji.

W trakcie trwania szkolenia kursanci poznali wszystkie rodzaje broni, amunicji i wyposażenia specjalnego niezbędnego do realizacji różnorodnych zadań służbowych w Policji. Każdy z absolwentów nauczył się podstawowych napraw i konserwacji broni, rozpoznawania amunicji, oceny jej właściwości ubytkowych, postępowania z depozytami niebezpiecznymi oraz sporządzania niezbędnej dokumentacji.

Kurs trwał cztery tygodnie i z wynikiem pozytywnym ukończyli go wszyscy kursanci. W uroczystości zakończenia uczestniczył zastępca Komendanta Szkoły Policji w Słupsku mł.insp. Leszek Ptach, który wręczył absolwentom świadectwa potwierdzające nabycie nowych kwalifikacji.

(07.01.2013)