Początek policyjnej służby

image Stu nowo przyjętych policjantów rozpoczęło szkolenie podstawowe w murach słupskiej Szkoły Policji. Przez prawie pół roku młodzi ludzie zdobywać będą wiedzę i umiejętności, które pozwolą im na rozpoczęcie policyjnej służby.

Młodzi policjanci, którzy przejechali na kurs podstawowy to osoby, które do Policji wstąpiły kilka dni temu. Po złożeniu ślubowania i otrzymaniu legitymacji służbowej każdy z nich musi przejść obowiązkowe szkolenie podstawowe, które pozwoli mu w przyszłości pełnić służbę na podstawowych stanowiskach wykonawczych w pionie prewencji - komórkach patrolowo-interwencyjnych lub w Oddziałach Prewencji Policji. W tej edycji szkolenia młodych policjantów skierowała do Słupska Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy (26) i w Szczecinie (74). Wśród stuosobowej grupy policjantów znajduje się 17 pań.

W murach Szkoły Policji słuchacze przebywać będą do 21 listopada. Przed nimi okres intensywnej nauki, w trakcie której zdobywać będą niezbędną wiedzę i umiejętności. Pod koniec nauki odbędą także - w ramach praktyk - odbędą pierwsze służby pod okiem starszych kolegów. Całe szkolenie zakończone zostanie egzaminem, uzyskanie oceny pozytywnej będzie dla słuchaczy początkiem prawdziwej służby w Policji.
Pierwsze tygodnie w szkole to dla słuchaczy tak zwany okres unitarny, czyli zapoznanie się z regulaminami i codziennym trybem życia w jednostce zmilitaryzowanej z hierarchicznym systemem dowodzenia.

(28.5.2013)