Absolwenci nowego kursu

imageZakończyła się pierwsza edycja kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej w zakresie wykonywania wybranych czynności operacyjno-rozpoznawczych i dochodzeniowo-śledczych. W szkoleniu trwającym 41 dni, wzięło udział 18 policjantów z całego kraju, którzy w swoich jednostkach terenowych zajmują się tego rodzaju problematyką problematyką.

W trakcie kursu funkcjonariusze pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności głównie w zakresie wykonywania zadań służbowych związanych z prowadzeniem postępowań przygotowawczych, wykonywaniem czynności operacyjno-rozpoznawczych oraz realizacją procesu wykrywczego w sprawach o przestępstwa. Podczas szkolenia, prowadzono również zajęcia ukierunkowane na doskonalenie umiejętności z zakresu technik interwencji i wyszkolenia strzeleckiego. Kurs ten był również okazją do wymiany doświadczeń zawodowych między jego uczestnikami.

Większość zajęć podczas tego szkolenia realizowali wykładowcy Zakładu Służby Kryminalnej, jednak na zaproszenie Szkoły w niektórych zajęciach jako prowadzący, uczestniczyli również doświadczeni policjanci z jednostek terenowych Policji.

(30.9.2013)