Początek kariery w mundurze młodych policjantów

imageKolejne w tym roku szkolenie rozpoczęli w słupskiej Szkole Policji młodzi policjanci - słuchacze kursu podstawowego. W szkolnych murach przebywać będą do marca przyszłego roku.

Na kursie podstawowym naukę rozpoczęło 50 słuchaczy z województw: Kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, świętokrzyskiego i zachodniopomorskiego. Wśród tej liczby znajduje się 12 pań.
Przez 29 tygodni zdobywać będą policyjną wiedzę niezbędną do pełnienia służby w swoich macierzystych jednostkach. W czasie wolnym od nauki słuchacze będą mieli do dyspozycji szereg obiektów sportowych, a także liczącą ponad 40 tysięcy woluminów szkolną bibliotekę.
Na zakończenie szkolenia, 11 marca przyszłego roku policjanci zdawać będą egzamin, który zdecyduje o tym, czy mogą rozpocząć już normalną służbę.

W trakcie uroczystego otwarcia szkolenia komendanta Szkoły insp. Jacek Gil podkreślił, że słuchacze uczyć się będą w najstarszej polskiej Szkole Policji; zachęcał także, aby w pełni wykorzystywać wiedzę wykładowców, którzy są wysokiej klasy specjalistami.

Jutro, w piątek, słuchacze rozpoczną swoje pierwsze zajęcia, wcześniej uczestniczyć będą w pierwszej zaprawie porannej. Program kursu podstawowego przewiduje łącznie 146 dni szkoleniowych.

(13.9.2012)