Na pomoc choremu koledze

imageWielką ofiarnością wykazali się pracownicy i funkcjonariusze Szkoły, którzy odpowiedzieli na apel o pomoc dla chorego policjanta. W dniu, którym otrzymaliśmy list z prośbą o wsparcie dla naszego kolegi, krew oddało 40 osób. Dziś zrobią to kolejni, pomóc może każdy - Ty też.

Chory policjant, któremu spieszymy pomocą to asp.sztab. Tadeusz Truszkowski, który pełni służbę w Biurze Gabinet Komendanta Głównego Policji. Prośbę o pomoc przysłał do nas jego syn Piotr, który napisał między innymi: „Mój tata jest chory i potrzebuje krwi i płytek krwi, a ja z powodu cukrzycy nie mogę mu pomóc. Jest policjantem od trzydziestu lat. Chciałbym prosić wszystkich tych, którzy mogą nam pomóc o oddanie krwi”.

Jeszcze tego samego dnia po otrzymaniu listu, krew oddało 40 osób-pracownikówcywilnych i funkcjonariuszy Szkoły Policji, ale pomóc może każdy. Wystarczy oddać krew w dowolnej stacji krwiodawstwa w Polsce, a następnie poprosić o zaświadczenie, że krew została oddana dla Tadeusza Truszkowskiego, który przebywa w Centrum Onkologii na Ursynowie w Warszawie. Skan zaświadczenia prosimy przesłać na adres e-mailowy Komendy Głównej Policji grz.gabinetkgp@policja.gov.pl.

Pomóc może każdy - Ty też. Może kiedyś tak samo, ktoś pomoże Tobie.

(19.6.2013)