Litewscy policjanci na ulicach Słupska

imagePolicjantów litewskich w polskich patrolach mogli obserwować przez dwa dni na ulicach swojego miasta mieszkańcy Słupska. Z dwutygodniową wizytą goszczą w Szkole Policji policjanci litewscy ze Szkoły Policji Kłajpedzie. Wizyta odbywa się w ramach programu Unii Europejskiej „Leonardo da Vinci - Uczenie się przez całe życie”.

Na dwutygodniowym stażu przebywają słuchacze litewskiej Szkoły Policji w Kłajpedzie. Policjanci Litwy z poznają się między innymi z tematyką zabezpieczenia porządku publicznego, systemem kształcenia polskich policjantów, a także pełnieniem codziennej służby w jednostkach terenowych.
Program pobytu przewiduje również asystowanie policjantom prewencji podczas służby patrolowej, a także zapoznanie z pracą policjantów ruchu drogowego.
Wizycie litewskich gości przyglądają się z zainteresowaniemrównież media. Ponizej prezentujemy jeden z materiałów.

Szkoła Policji w ramach podpisanego w 2011 roku ze stroną litewską porozumienia o współpracy (zobacz szczegóły) wyraziła gotowość wspierania inicjatyw szkoleniowych, co przekłada przekłada się na faktyczne wspólne działania i przedsięwzięcia. \

Logo programu.

Leonardo da Vinci - "Uczenie się przez całe życie".
Przeczytaj więcej informacji o programie.

Realizacja wspólnych projektów policyjnych szkół z Kłajpedy i Słupska odbywa się w ramach projektu Komisji Europejskiej „Leonardo da Vinci – Uczenie się przez całe życie”.

(25.1.2013)