Honory dla policyjnych krwiodawców

image Policyjni krwiodawcy z Klubu HDK PCK przy Szkole Policji w Słupsku zostali uhonorowani wyróżnieniami z okazji obchodzonych w całej Polsce Dni Honorowego Krwiodawstwa. Zasłużeni dawcy z Klubów HDK rejonu słupskiego spotkali się na uroczystości w minioną sobotę.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Słupsku. W trakcie części oficjalnej najbardziej zasłużonym wręczono medale, odznaki i wyróżnienia. Wśród uhonorowanych osób byli także przedstawiciele Klubu HDK PCK przy Szkole Policji.

Decyzją Kapituły Odznaki Honorowej Polskiego Czerwonego Krzyża, za wybitne wspieranie działalności czerwonokrzyskiej Odznaką IV stopnia został uhonorowany Arkadiusz Gadomski.
W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny - bezinteresowne długoletnie oddawanie krwi Oddział Rejonowy PCK w Słupsku nadał odznakę honorową III stopnia Zasłużony Dawca Krwi - Justynie Kamińskiej i Kamili Grzegorowskiej.
Za wieloletnią działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa i wieloletnie bezinteresowne oddawanie krwi Oddział Rejonowy PCK w Słupsku wyróżnił także przedstawicieli Szkoły Policji. Wyróżnienia otrzymali: Anna Jaczun-Klusek, Justyna Kamińska, Beata Pióro, Andrzej Bezulski i Jacek Czyżyk-Markiewicz.

Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy słupskiej Szkole Policji został powołany 24 stycznia 1986 roku. W tej chwili liczy kilkudziesięciu członków, którzy wielokrotnie spieszyli pomocą oddając krew na hasło ”Ratunek”. Członkowie klubu propagują także ideę honorowego krwiodawstwa wśród słuchaczy przebywających w Słupsku na różnego rodzaju kursach i szkoleniach.

(25.11.2013)