Chemiczne środki obezwładniające

image Zespół policyjnych ekspertów prowadzi w słupskiej Szkole Policji prace nad nowymi wytycznymi w sprawie sposobów użycia przez policjantow chemicznych środków obezwładniających. W pracach zespołu uczestniczą między innymi przedstawiciele Komendy Głównej Policji.

Prace zespołu dotyczą przygotowania projektu decyzji Komendanta Głównego Policji w sprawie szkolenia policjantów w zakresie miotania chemicznymi środkami obezwładniającymi. Wprowadzenie w życie nowej decyzji podyktowane jest koniecznością dostosowania obecnie obowiązujących uregulowań prawnych do planowanych, nowych rozwiązań taktycznych w działaniu pododdziałów zwartych i jasnego uregulowania sposobu prowadzenia szkolenia i doskonalenia zawodowego z użyciem chemicznych środków obezwładniających. Właściwe wyszkolenie i nabyte umiejętności policjantów w tym zakresie, mają kluczowe znaczenie podczas prowadzonych działań, zarówno indywidualnie przez policjanta, jak i pododdziały Policji.

W pracach zespołu udział biorą eksperci z Komendy Głównej Policji (Biuro Kadr i Szkolenia oraz Główny Sztab Policji), ze Szkół Policji w Słupsku i Katowicach oraz z Komend Wojewódzkich Policji w Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, a także z Komendy Stołecznej. Spotkanie ekspertów zakończy się jutro po południu.

(20.12.2012)