Litewscy policjanci w słupskiej Szkole Policji

imageZ dwutygodniową wizytą goszczą od wczoraj w słupskiej Szkole Policji policjanci litewscy ze Szkoły Policji Kłajpedzie. Wizyta odbywa się w ramach programu Unii Europejskiej „Leonardo da Vinci - Uczenie się przez całe życie”.

Na dwutygodniowym stażu przebywają słuchacze litewskiej Szkoły Policji w Kłajpedzie. Policjanci Litwy z poznają się między innymi z tematyką zabezpieczenia porządku publicznego, systemem kształcenia polskich policjantów, a także pełnieniem codziennej służby w jednostkach terenowych.
Program pobytu przewiduje wizyty w jednostkach Policji w Słupsku i w Ustce. Słuchacze z Kłajpedy uczestniczyć będą w zajęciach symulacyjnych na terenie Szkoły Policji, a następnie jako obserwatorzy uczestniczyć będą wspólnie z polskimi policjantami w codziennej służbie patrolowej na ulicach Słupska.

Szkoła Policji w ramach podpisanego ze stroną litewską porozumienia o współpracy (zobacz szczegóły) wyraziła w czerwcu tego roku gotowość wspierania inicjatyw szkoleniowych, co przekłada przekładając się na faktyczne wspólne działania i przedsięwzięcia. Dodajmy, że trwająca obecnie wizyta litewskich policjantównie jest jedyną tego rodzaju. Kolejni goście ze Szkoły Policji w Kłajpedzie przyjadą do Słupska już w styczniu.

Logo programu.

Leonardo da Vinci - "Uczenie się przez całe życie".
Przeczytaj więcej informacji o programie.

Realizacja wspólnych projektów policyjnych szkół z Kłajpedy i Słupska odbywa się w ramach projektu Komisji Europejskiej „Leonardo da Vinci – Uczenie się przez całe życie”.

(4.12.2012)