O Izbach Dziecka i PdOZ`tach

imagePrzedstawiciel Szkoły Policji uczestniczył naradzie szkoleniowej „Organizacja i koordynacja konwojów osób pozbawionych wolności oraz zakres realizacji zadań związanych z funkcjonowaniem Policyjnych Izb Dziecka, pomieszczeń dla Osób Zatrzymanych, pokoi przejściowych oraz tymczasowych pomieszczeń przejściowych”, która odbyła się w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Wydziałów Konwojowych Komend Wojewódzkich, reprezentanci szkół policyjnych oraz Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP.

Zakres tematyczny narady obejmował zagadnienia związane z realizacją zadań komórek konwojowych. Przedstawiono nowe uregulowania prawne oraz organizacyjne funkcjonujące w służbie konwojowej. Zaakcentowano zmianę polegającą na przejęciu przez Wydziały Konwojowe KWP/KSP prowadzenia Policyjnych Izb Dziecka oraz Pomieszczeń Dla Osób Zatrzymanych.
Pełnomocnik Komendanta Głównego do Spraw Ochrony Praw Człowieka zaprezentował publikację „Po prostu człowiek - poradnik antydyskryminacyjny dla jednostek Policji”, a przedstawiciele służby więziennej - szczegółowe informacje dotyczące Systemu Dozoru Elektronicznego.

W naradzie uczestniczył również I zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski. Zaakcentował on konieczność podejmowania działań szkoleniowych w związku z przejęciem nowych zadań przez Wydziały Konwojowe. Ustosunkował się również do wydarzeń nadzwyczajnych, jakie miały miejsce w służbie konwojowej podkreślając, iż ich dokładne przeanalizowanie i wypracowanie rozwiązań systemowych wyeliminuje podobne zagrożenia w przyszłości. Podziękował uczestnikom narady za duże zaangażowanie się w służbę i podkreślił, że nowe zadania, jakie zostały postawione przed służbą konwojową są dowodem pokładanego w niej zaufania.
Szkołę Policji w Słupsku reprezentował podczas narady podinsp. Maciej Maciejewski z Zakładu Prewencji i Ruchu Drogowego.

(4.11.2013)