Bezpieczeństwo w internetowej sieci

imageWspółpraca organów ścigania z serwisem aukcyjnym Allegro.pl w zwalczaniu przestępstw oszustwa w sieci internetowej to temat fakultatywnych zajęć z zakresu problematyki zwalczania przestępczości internetowej, w których mogli uczestniczyć młodzi policjanci kursu podstawowego słupskiej Szkoły Policji. Zajęcia ze słuchaczami przeprowadził Jakub Pepłoński, kierownik Działu do spraw Kontaktów z Organami Ścigania.

Jest to już kolejna edycja tego rodzaju wykładów. W czasie wolnym od zajęć młodzi policjanci mają możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy z zakresu przestępstw dokonywanych w Internecie, w tym przestępstw klasycznego oszustwa i mechanizmów jego przebiegu, oszustw związanych z wykorzystaniem funkcjonalności serwisu (podszywanie się pod kupujących i sprzedających), kradzieży tożsamości i mechanizmów działania sprawców, w tym metod wyłudzania haseł, posługiwania się cudzymi danymi osobowymi.

Allegro.pl - to największy serwis transakcji on-line w Europie Środkowo - Wschodniej. Do jego zadań należy m. in.: udzielanie odpowiedzi na zapytania dotyczące wszelkich nadużyć prawa związanego z transakcjami zawieranymi za pośrednictwem serwisów wchodzących w skład Grupy Allegro, reprezentowanie serwisu przed organami wymiaru sprawiedliwości, działalność edukacyjna i szkoleniowa, w tym szkolenie funkcjonariuszy Policji, sędziów i prokuratorów.

Zajęcia zostały zorganizowane przez Zakład Służby Kryminalnej w ramach działalności ,,Koła Prawno - Kryminalstycznego, którego współopiekunem jest podinsp. Andrzej Osiński.

(19.12.2012)